Vyjádření ke kandidátce ANO v Karlovarském kraji


25. 9. 2013 - Hnutí ANO prý v politice prosazuje presumpci viny. Na Andreje Babiše se vytáhl spis StB. On tvrdí, že je nevinný a ANO mu i v takto závažném případě věří a dál to neřeší. Na mou osobu někdo vytáhl lživou informaci, že mi prý můj přítel ve sněmovních volbách v roce 2010 kupoval preferenční hlasy (byla jsem vykroužkována z pátého místa). ANO mě těsně před uplynutím lhůty vyškrtlo ze čtvrtého místa kandidátky, kde jsem byla jako nezávislá. Volební slogan „stejná pravidla pro všechny“ se tak znovu stal laciným a v případě ANO i lživým heslem.

ANO mne oslovilo s tím, že mám dobrou pověst a že mě chtějí na kandidátku. Vyškrtli mě v poslední možnou chvíli, asi ze strachu, že bych opět mohla někoho přeskákat a narušit plány. Možná taky díky snaze zbavit se mě, aby mě náhodou nechtěla konkurence, které bych přinesla hlasy. Nebo je to prostě jen proto, že jsem si dovolila upozornit na skutečnost, že kandidát číslo dvě se podílí na porušování zákona tím, že v obchodních společnostech, kde figuruje, nebyly a nejsou zakládány účetní závěrky.

Pakliže vezmu v potaz, že na moje jméno a poskytování bezplatného právního poradenství lákalo ANO na svůj nedělní meeting, nabývám dojmu, že zde rozdíl mezi Věcmi veřejnými a hnutím ANO je minimální. Mám alespoň jasno, koho dalšího volit určitě nebudu.

Viz "Suchá: Je to nesmysl. Než kupovat hlasy, to bych si raději pořídila dům"