Poslankyně Mgr. Jana Suchá


poslankyní za Karlovarský kraj od 29. 5. 2010, zvolena z 5. místa kandidátky strany Věci Veřejné
od dubna 2012 nezařazenou poslankyní
životopis
členka:
Ústavně právního výboru
, místopředsedkyně
Výboru pro evropské záležitosti
, místopředsedkyně, ověřovatelka
Mandátového a imunitního výboru
Volební komise
, předsedkyně
Podvýborů
pro evropské fondy, vězeňství, finančního podvýboru, podvýboru pro lidské práva a podvýboru pro regionální a přeshraniční spolupráci.


řeč ve sněmovně

hlasování poslankyně

Zprávy

25. 9. 2013 - Hnutí ANO prý v politice prosazuje presumpci viny. Na Andreje Babiše se vytáhl spis StB. On tvrdí, že je nevinný a ANO mu i v takto závažném případě věří a dál to neřeší. Na mou osobu někdo vytáhl lživou informaci, že mi prý můj přítel ve sněmovních volbách v roce 2010 kupoval preferenční hlasy (byla jsem vykroužkována z pátého místa). ANO mě těsně před uplynutím lhůty vyškrtlo ze čtvrtého místa kandidátky, kde jsem byla jako nezávislá. Volební slogan „stejná pravidla pro všechny“ se tak znovu stal laciným a v případě ANO i lživým heslem.
ANO mne oslovilo s tím, že mám dobrou pověst a že mě chtějí na kandidátku. Vyškrtli mě v poslední možnou chvíli, asi ze strachu, že bych opět mohla někoho přeskákat a narušit plány. Možná taky díky snaze zbavit se mě, aby mě náhodou nechtěla konkurence, které bych přinesla hlasy. Nebo je to prostě jen proto, že jsem si dovolila upozornit na skutečnost, že kandidát číslo dvě se podílí na porušování zákona tím, že v obchodních společnostech, kde figuruje, nebyly a nejsou zakládány účetní závěrky.
Pakliže vezmu v potaz, že na moje jméno a poskytování bezplatného právního poradenství lákalo ANO na svůj nedělní meeting, nabývám dojmu, že zde rozdíl mezi Věcmi veřejnými a hnutím ANO je minimální. Mám alespoň jasno, koho dalšího volit určitě nebudu.

20. 8. 2013 - Projev poslankyně na 59. schůzi PS v rozpravě k návrhu usnesení Poslanecké sněmovny, kterým se navrhuje prezidentu republiky rozpuštění Poslanecké sněmovny podle čl. 35 odst. 2 Ústavy České republiky:
"Vážené dámy, vážení pánové, pan poslanec Tejc dnes řekl, že se vzdáváme rozpuštěním Poslanecké sněmovny moci ve prospěch občanů. Kdyby tomu tak bylo, nemám s tím problém. Osobně se domnívám, že se vzdáváme moci, ale ve prospěch prezidenta. Nebudu se tedy zbaběle schovávat za ústavní stížnosti ani za populistická gesta a budu aktivně hlasovat za zachování parlamentní demokracie a budu tedy aktivně hlasovat proti rozpuštění Poslanecké sněmovny, neboť se domnívám, že rozpuštěním Poslanecké sněmovny končí parlamentní demokracie v Čechách a posiluje se moc prezidenta. Prezidenta, který ústavní zvyklosti považuje za idiotské a pro jistotu tedy zavádí své vlastní, viz dnešní vláda. Prezidenta, který se dlouhodobě netají tím, jak si představuje povolební uspořádání, přestože toto by mělo vzejít z parlamentních stran. Prezidenta, kterému by vyhovovala menšinová vláda sociální demokracie, aby to posílilo jeho vliv.
Mám za to, že i dnešní síla k rozpuštění Sněmovny nevzešla ze silného parlamentu, ale vzešla jako důsledek hrátek prezidenta a jeho spolupracovníků. Mám za to, že dnešním rozpuštěním Poslanecké sněmovny neukazuje parlament svoji sílu, ale zbabělost. A já zbabělá nebudu a budu hlasovat proti rozpuštění Poslanecké sněmovny. Děkuji."

4. 8. 2013 - Reakce na článek LN "Suchá opustila LIDEM, ve straně už je pouze pět poslanců": Členské příspěvky jsem na jaře nezaplatila z toho důvodu, že jsem nadále nechtěla být členkou strany LIDEM. Můj negativní postoj k současné "prezidentské vládě" se nemění.

26. 6. 2013 - Včera jsem jednoznačně vyjádřila podpisem podporu paní Miroslavě Němcové k sestavení vlády a na tomto si trvám. Ať už média spekulují o čemkoliv, a to i díky nešťastnému a zavádějícímu vyjádření paní vícepremiérky Peake ohledně „nevyloučení“ podpory Rusnokově vládě, sama za sebe říkám, že jestliže dávám jasnou podporu paní Miroslavě Němcové, tak nemůžu zároveň zastávat názor, že nevylučuji podporu Rusnokově vládě. Jednoznačně a znovu prohlašuji jako koaliční poslankyně: Vylučuji podporu prezidentské a tedy Rusnokově vládě!

10. - 12. 4. 2013 - Setkání V4 v Prachaticích Více

3. 4. 2013 - Spuštění webu o připravovaných změnách ve střídavé péči www.stridacelarodina.cz
Dnes jsme spustili web o připravovaných změnách ve střídavé péči www.stridacelarodina.cz Poučení z předchozích nezdarů i neuspokojivá úprava v novém občanském zákoníku vede k nutnosti vypracování nového návrhu zákona resp. k novelizaci nového občanského zákoníku v části týkající se této úpravy. Ocením, pokud díky vašim názorům a zkušenostem bude možné návrh doladit tak, aby v budoucnu úspěšně prošel legislativním procesem s následným schválením. Vše o něm, ale nejen o něm, ale i o celé problematice střídavé a společné péče v době po rozvodu se dozvíte právě na spuštěných stránkách. Více

19. 2. 2013 - Jana Suchá zvolena předsedkyní Volební komise.

14. 2. 2013 - iDNES.cz: Stavební firma Prefa-Beton získávala zakázky, přitom porušovala zákon. Více

6. 2. 2013 - Vyjádření k hospodaření Karlovarského kraje. Více

8. 1. 2013 - Vyjádření k amnestii udělené prezidentem republiky. Více

21. 12. 2012 - Jana Suchá navštívila 21. 12. 2012 Krajský dětský domov pro děti do 3 let v Zítkově ulici v Karlových Varech. Poslankyně si prohlédla domov, hovořila s ředitelkou Ing. Erikou Pavlovou i sestřičkami a dětem nadělila dárky. Více

19. 12. 2012 - Poslankyně se 19. prosince 2012 zúčastnila Adventního setkání v prostorách "Státní akta" v Poslanecké sněmovně. Na setkání promluvil arcibiskup Dominik Duka.

18. 12. 2012 - Poslankyně Jana Suchá /LIDEM/ navrhla ve Sněmovně zvýšení platů soudcům, z 2,75 násobku na trojnásobek průměrné mzdy v nepodnikatelské sféře. Pozměňovací návrh měl podporu ministra spravedlnosti Pavla Blažka /ODS/, avšak nebyl přijat. Více

13. 12. 2012 - Podporuji iniciativu a výzvy středoškolských a vysokoškolských studentů a učitelů Karlovarského kraje za odstoupení náměstka hejtmana Karlovarského kraje pro školství dr. Václava Sloupa. Ačkoli je žádoucí respektovat výslededek demokratických krajský voleb, což studenti i učitelé činí, není přípustné, aby krajské školství řídil bývalý politruk Pohraniční stráže ČSSR. Výzva studentů ZDE. Více

12. 12. 2012 - Jana Suchá odmítla nabídku stát se ministryní bez portfeje a předsedkyní Legislativní rady vlády.
Ministrem se stal pan Petr Mlsna. "Rozhodně nešlo o souboj mezi námi. Naopak, pokud kolega Mlsna nabídku přijme, bude rada nadále v dobrých rukách." Více

23. 11. 2012 - V pracovní skupině, která bude připravovat podklady pro novou koaliční smlouvu, usednou za stranu LIDEM poslanci Viktor Paggio a Jana Suchá. Za TOP 09 bude mít odpovědnost za materiály 1. místopředseda strany Miroslav Kalousek, hlavní činnost ale bude vykonávat Jaromír Drábek, řekl v pátek Kalousek. Více